Xəzər Xəbər

AL: "Legiya" uduzdu, "Qalatasaray" Moskvada qazandı

İdman | 09:48 • 22 Oktyabr 2021
AL: "Legiya" uduzdu, "Qalatasaray" Moskvada qazandı

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində III tura yekun vurulacaq.

XəzərXəbər xəbər verir ki, üçüncü oyun günündə daha 14 matç keçiriləcək. 

 

Türkiyənin turnirdəki təmsilçilərindən D qrupunda mübarizə aparan "Fənərbağça" Belçika "Antverpen"ini qəbul edib. Qarşılaşma məhsuldar heç-heçəilə yekunlaşıb, E qrupunda oynayan "Qalatasaray" isə Rusiyada "Lokomotiv"in (Moskva) qonağı olub. "Aslanlar" rusları Moskvada tək qolla yenib.

UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, III tur

A qrupu

“Reyncers” (Şotlandiya) – “Bröndbü” (Danimarka) 2:0
Qollar
: Baloqun, 18. Ruf, 30.

“Sparta” (Praqa, Çexiya) – “Olimpik Lion" (Fransa) 3:4
Qollar:
 Haraslin, 4; 19. Kreyçi, 90+6 – Elambi, 42; 88. Auar, 53. Paketa, 67.

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Lyon 3 3 0 0 9 3 +6 9
2   Sparta 3 1 1 1 4 4 0 4
3   Reyncers 3 1 0 2 2 3 -1 3
4   Bröndbü 3 0 1 2 0 5 -5 1

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

B qrupu

PSV (Niderland) – “Monako” (Fransa) 1:2
Qollar:
 Qakpo, 59 – Boadu, 20. Diop, 89.

“Şturm Qrats” (Avstriya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:1
Qol:
 İsak, 69.

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Monako 3 2 1 0 4 2 +2 7
2   Real Sosyedad 3 1 2 0 4 3 +1 5
3   PSV 3 1 1 1 7 5 +2 4
4   Şturm 3 0 0 3 1 6 -5 0

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

C qrupu

“Napoli” (İtaliya) – “Legiya” (Polşa) 3:0
Qollar: 
İnsinye, 76. Osimhen, 80. Politano, 90+5.

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Legiya 3 2 0 1 2 3 -1 6
2   Napoli 3 1 1 1 7 5 +2 4
3   Lester Siti 3 1 1 1 6 6 0 4
4   Spartak 3 1 0 2 6 7 -1 3

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

D qrupu

“Fənərbağça” (Türkiyə) – “Antverpen” (Belçika) 2:2
Qollar:
 Valensiya, 21; 45-pen – Samatta, 2. Gerkens, 62.

“Ayntraxt” (Almaniya) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) 3:1
Qollar: 
Borre, 26-pen. Ture, 45+3. Kamada, 59 – Əl Ərəbi, 30-pen.
 

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Ayntraxt 3 2 1 0 5 2 +3 7
2   Olimpiakos 3 2 0 1 6 4 +2 6
3   Fənərbağça 3 0 2 1 3 6 -3 2
4   Antverpen 3 0 1 2 3 5 -2 1

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

E qrupu

“Latsio” (İtaliya) – “Olimpik” (Marsel, Fransa) 0:0

“Lokomotiv” (Moskva, Rusiya) – “Qalatasaray” (Türkiyə) 0:1
Qol:
 Aktürkoğlu, 82.

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Qalatasaray 3 2 1 0 2 0 +2 7
2   Latsio 3 1 1 1 2 1 +1 4
3   Marsel 3 0 3 0 1 1 0 3
4   Lokomotiv 3 0 1 2 1 4 -3 1

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

F qrupu

“Midtyulland” (Danimarka – “Srvena Zvezda” (Serbiya) 1:1
Qollar:
 Dyur, 78 – İvaniç, 58.

“Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Braqa” (Portuqaliya) 0:1
Qol: 
Horta, 7.

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Srvena Zvezda 3 2 1 0 4 2 +2 7
2   Braqa 3 2 0 1 5 3 +2 6
3   Mityulland 3 0 2 1 3 5 -2 2
4   Lüdoqorets 3 0 1 2 1 3 -2 1

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

G qrupu

Betis (İspaniya) – Bayern Leverkuzen (Almaniya) 1:1
Qollar:
 İqlesias, 75-pen. – Andrix, 82.

 

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Bayern Lev. 3 2 1 0 7 2 +5 7
2   Betis 3 2 1 0 8 5 +3 7
3   Seltik 3 1 0 2 5 8 -3 3
4   Ferentsvaroş 3 0 0 3 2 7 -5 0

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

 

H qrupu

“Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) 2:1
Qollar:
 Qrull, 9. Hofmann, 34 – Orşiç, 24.

“Vest Hem” (İngiltərə) – “Genk” (Belçika) 3:0
Qollar: 
Douson, 45+1. Diop, 57. Bouen, 59.

S   Komanda O Q H M V B F X
1   Vest Hem 3 3 0 0 7 0 +7 9
2   Dinamo (Zaqreb) 3 1 0 2 4 4 0 3
3   Rapid 3 1 0 2 2 4 -2 3
4   Genk 3 1 0 2 1 6 -5 3

 

   1/8 final         Pley-off         Konfrans Liqa/pley-off

Xəbər lenti

Çox oxunanlar