Bakı 23 ℃
Xəzər Xəbər
USD 1.7

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunları başlayır

İdman | 327 | 09:52 • 22 Oktyabr 2020
Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunları başlayır

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçiriləcək.


Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İsraildə "Makkabi"nin (Təl-Əviv) qonağı olacaq. I qrupunun digər matçında "Vilyarreal" İspaniyada Türkiyə "Sivasspor"unu qəbul edəcək.


Turnirin favoritlərindən hesab olunan İngiltərə "Arsenal"ı Avstriyada "Rapid"lə Londonun digət təmsilçisi "Tottenhem" isə eyni ölkənin LASK komandası ilə üz-üzə gələcək.


İtaliya klublardan "Milan" Şotlandiyada "Seltik"i, "Napoli" evdə Niderlandın AZ komandasını, "Roma" isə İsveçrədə "Yanq Boyz"u sınağa çəkəcək.


Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

I tur

22 oktyabr


A qrupu

20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Roma" (İtaliya)

20:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya)


B qrupu

20:55. "Dandolk" (İrlandiya) - "Molde" (Norveç)

20:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Arsenal" (İngiltərə)


C qrupu

20:55. "Bayer" (Leverkuzen Almaniya) - "Nitsa" (Fransa)

20:55. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Slaviya" (Praqa, Çexiya)


D qrupu

20:55. "Standard" (Lyej, Belçika) - "Reyncers" (Şotlandiya)

20:55. "Lex" (Polşa) - "Benfika" (Portuqaliya)


E qrupu

20:55. PSV (Niderland) - "Qranada" (İspaniya)

20:55. PAOK (Yunanıstan) - "Omoniya" (Kipr)


F qrupu

20:55. "Napoli" (İtaliya) – "AZ” (Alkmaar, Niderland)

20:55. "Riyeka" (Xotvatiya) - "Real Sosyedad" (İspaniya)


G qrupu

23:00. "Braqa" (Portuqaliya) - AEK (Afina, Yunanıstan)

23:00. "Lester" (İngiltərə) - "Zarya" (Ukrayna)


H qrupu

23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Milan" (İtaliya)

23:00. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Lill" (Fransa)


I qrupu

23:00. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Sivasspor" (Türkiyə)

23:00. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN)


J qrupu

23:00. "Tottenhem" (İngiltərə) - LASK (Avstriya)

23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Antverpen" (Belçika)


K qrupu

23:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Feyenoord" (Niderland)

23:00. "Volfsberq" (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya)


L qrupu

23:00. "Hoffenhaym" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya)

23:00. "Slovan" (Liberets, Çexiya) - "Gent" (Belçika)


Xəbər lenti

Çox oxunanlar